Oddziały szpitalne

Z życia szpitala

Z życia szpitala

W Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko od lat funkcjonują oddziały przedszkolne prowadzone przez nauczycieli Przedszkola nr 33 im. Majki Jeżowskiej w Zabrzu. Dzięki trosce i zaangażowaniu nauczycieli, mali pacjenci w wieku od 3 – 6 lat, mogą choć na chwilę oderwać się od negatywnych przeżyć, jakie niejednokrotnie towarzyszą im podczas pobytu w szpitalu.

Opieką otoczone są dzieci z następujących oddziałów:

  • Hematologii i Onkologii
  • Alergologii, Endokrynologii, Gastroenterologii i Hepatologii
  • Nefrologii
  • Chirurgii

Zajęcia prowadzone są poprzez zabawę, która sprzyja wyzwalaniu pozytywnych emocji oraz minimalizuje lęk przed leczeniem. Jednocześnie dzieci mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań, podczas zajęć edukacyjnych realizowanych zgodnie z Podstawą programowa wychowania przedszkolnego.

Dzięki współpracy przede wszystkim z firmą farmakologiczną URTICA, fundacją ISKIERKA oraz innymi osobami dobrego serca, dzieci doświadczają wielu atrakcji.

Warsztaty plastyczne „Kolorowa jesień”

Tuż po wakacjach odbyły się warsztaty plastyczne „Kolorowa jesień”, w ramach projektu realizowanego przy współpracy z firmą farmakologiczną URTICA. Bogactwo materiałów plastycznych po raz kolejny wzbudziły zainteresowanie dzieci z oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Mali pacjenci pracowali z dużym zaangażowaniem.

A oto efekty naszej pracy….

…..być może, prace te będziemy mogli zobaczyć ponownie w kalendarzu na rok 2014, który co rocznie wydawany jest przez firmę URTICA.

Hej kolęda, kolęda…………………………

Okres przedświąteczny zawsze budzi wiele emocji. Jak co roku dzieci z oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej oczekują gości z Roszowickiego Lasu. Przyjęcie tak ważnych gości wymaga wielu przygotowań. W dekorowanie sali, przygotowywanie upominków i kartek z życzeniami….. angażują się nie tylko mali pacjenci, ale także ich rodzice. W dniu 17 grudnia 2013 po raz 6 gościliśmy panią J. Michalczyk i ks. Norberta wraz z parafianami i uczniami tamtejszej szkoły.

Kiermasz wiosenny

„Mija czas, płynie czas i już wiosna wita nas…”, a wraz z nią przygotowania do kiermaszu. Jak co roku mali pacjenci pod opieką nauczycieli wykonują wg. własnych pomysłów kartki, drobne upominki, które sprzedawane są na kiermaszu organizowanym na terenie szpitala.

Oto efekty naszej zeszłorocznej, niełatwej pracy.

Spotkanie z Krystianem Wieczorkiem

Spotkania ze znanymi osobami wzbudzają zawsze duże emocje. Każdy z nas mały – duży, młodszy – starszy, chce uścisnąć dłoń znanemu aktorowi…….Krystianowi Wieczorkowi, który zaszczycił nas swoją obecnością w dn. 05.06.2013 r. Postanowiliśmy włączyć aktora do ogólnopolskiego tygodnia – czytania dzieciom. Aktor z uśmiechem na twarzy przeczytał wiersz Jana Brzechwy. Po spotkaniu pozostały wspomnienia, zdjęcia
i ……..wpis w kronice przedszkolnej.

Wreszcie jest!!!

Dzięki Fundacji Iskierka oraz wolontariuszom z Ikea dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej mają pięknie odnowione i wyposażone przedszkole. W takim miejscu rączki same rwą się do zajęć. Fundacja odnowiła nie tylko szpitalne przedszkole, ale cały oddział. Każdy z dorosłych zdaje sobie sprawę, jak ważne i potrzebne jest miejsce do zabawy na oddziale szpitalnym zwłaszcza tam, gdzie toczy się walka z ciężką chorobą. Dziękujemy wszystkim serdecznie!

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się