e-Twinning

Czym jest e - Twinning?

Program e-Twinning  Europejska społeczność szkolna

e-Twinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. E-twinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

http://www.etwinning.pl/czym-jest-etwinning

Nasze przedszkole w ramach e-Twinning bierze udział w projekcie „A Magic book”.

Projekt ten ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy naszych dzieci, dążymy do tego by bohaterowie znani z baśni i opowiadań pozytywnie wpływały na rozwój kompetencji społecznych dzieci, a także poprawiały ich funkcjonowanie w społeczności dziecięcej.

Utrwalanie pozytywnych wzorców zachowań dzieci ma swoje odniesienie w samodzielnym rozwiązywaniu problemów z codziennych sytuacji życiowych, dzieci nauczą się, że ważne są  dobre uczynki oraz pozytywne cechy, jak honor, lojalność , tolerancja, szczerość i hojność z bohaterów opowieść. Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę że te cechy, stanowią prawdziwe wartości w naszym życiu.

Ważnym celem jest pobudzenie kreatywności poprzez opowiadania, gry, dramat, sztuki przy użyciu niektórych nowoczesnych i interaktywnych metod pracy z dziećmi przez: pedagogika zabawy, happeningi teatralne, konkursy, burza mózgów, praca w grupie.

Jako efekt końcowy, powstanie "magiczna książka" - nowe historie europejskie tworzone przez dzieci, ta książka będzie stanowić materiał do dalszej pracy z dziećmi, który będzie wspierał nie tylko rozwój społeczno-moralny dzieci, lecz pomoże też w rozwijaniu słownictwa dzieci.

GŁÓWNE CELE PROJEKTU:

  • zachęcanie dzieci do odkrywania książek
  • motywowanie dzieci do tworzenia, wyrażania swoich uczuć, emocji i doświadczenia.
  • rozwijanie  świadomości naszej różnorodności oraz stworzenie możliwości dialogu między różnymi kulturami
  • promowanie postawy tolerancji i szacunku dla naszej kultury, jak również innych osób,
  • rozwijanie twórczego potencjału dzieci  poprzez nowe i różne doświadczenia uczenia się

 

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się